| Ion_David_1978 a întrebat:

Buna TPU, de cateva zile am mancarimi pe piept si spate si s-au inrosit acele zone, ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci dus cu apa calda si sapun si sa stai in casa, ca-i posibil sa ai iritatie de la soare si caldura, de la imbracamintea sintetica sau posibil pojar ori varsta de vant.
Evita sa mai imbraci haine sintetice. Poarta numai cele care sunt 100% bumbac (cotton).

Daca nu trec mancarimile in 24 de ore, suna medicul de familie si cere acolo sfaturi. Sanatate multa!

| mihai69 a răspuns:

Nu aștepta cum spun gurile rele! Mergi imediat la medic!

| RainbowD a răspuns:

Salut. Recomandarea mea este să mergi la un medic. El este în măsura să îți dea un eventual tratament în cazul în care ai nevoie. Prima dată, mergi la medicul de familie, te consultă el, iar dacă e nevoie îți va da trimitere către un medic specialist în funcție de ce natură este problema ta. Alergologie, dermatologie etc.
Multă sănătate!

| alexandradlr a răspuns:

Sa te speli, sa te ungi cu ceva și sa zbori repede la doctor!