| unicornulfaraminte a întrebat:

De cateva zile am o problema in zona intima. Inainte ma manca, iar eu ma scarpinam. Dupa cateva zile a inceput sa ma usture din ce in ce mai tare. Ma ustura cand urinez sau cand fac contact cu apa. Nu ma pot duce la ginecolog. Va rog raspundeti-mi! Dau funda! Am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate fi o infecție și te-ai iritat. Poți vorbi la farmacie (poti întreaba în șoaptă o farmacista, daca iti e rusine sa nu te auda oamenii) și îți oferă sugestii. O poți întreba și pe mămica ta. happy

| Aileen a răspuns:

Decat s mergi la dr sa.ti dea creme iritante sau pastile..mai bine stai cuminte acasa si te speli cu ceai de musetel p pasarica