| Claudia45 a întrebat:

Buna TPU, de câteva zile dau foarte tare din picioare când sunt la școala la ore.
Dau și 30 de minute fără sa realizez pe loc.
Realizez târziu și când ma opresc îmi vine iar sa fac.
Stresată nu sunt la școala sa spun ca e din stres...
Stiți de la ce altceva ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi bine sa te consulte un medic neurolog!
Tremurarea necontrolata a membrelor poate indica inceputul unor probleme de sanatate chiar grave.
Daca se depisteaza si se trateaza la timp, problema se poate ameliora sau chiar stopa. In caz contrar, problemele se pot agrava sau chiar multiplica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un medic ar sti dupa ce te vede, ai un tic sau o tulburare de comportament doar la scoala pe baza nervoasa.Ce varsta ai? Numai cand esti la scoala ai aceste ticuri? Sau si cand esti acasa sau in alte locuri.

| Claudia45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doar când sunt la școala, am 19 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Claudia45):

Este din cauza stresului provocat de scoală de teme de frică.

| Frank51 a răspuns:

Este un tic fizic, ca și cel când mesteci pixul, nu este din cauza stresului.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Stres.

| wildthing a răspuns:

Poate stresata nu esti, dar daca faci asta fara sa iti dai seama, mai ales timp de zeci de minute, inseamna ca nu esti cu mintea acolo. Esti distrata, te gandesti la altceva, esti indragostita. Trebuie sa inveti sa fii cu mintea aici si acum, concentrata la ceea ce faci in acest moment, nu sa visezi cu ochii deschisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prea multa energie.

| Adrian5575 a răspuns:

Nervi, stres, ganduri care te macina, probleme de rezolvat.

Răspuns utilizator avertizat
| FantasyBoy a răspuns:

Musculatura striata dispune de mult calciu, si posibil toxine provenind din alimente, plus zahar, cofeina si trebuiesc consumate. Dupa scoala mergi pe jos 3-4 km.