| Anonimaa242002 a întrebat:

Bună TPU, de cateva zile simt din nou o durere in spate, in partea inimii..sunt si racita..cand respir ma doare, efectiv mi-a venit sa stranut si nu am putut..mai si tusesc de rup..si ma doare in timp ce o fac..acum aproape un an, fix iarna trecută mi s-a intamplat la fel, si tot asa eram racita. Numai ca atunci ma durea si inima in timp ce respiram, si cand mergeam nu mai puteam sa respir, oboseam si daca ma ridicam in picioare, si cand mergeam pe aici prin camera.observ ca usor, usor ma ia si inima. poate fii de la tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bubbleuh a răspuns:

Meeeediiiic, we need a mediiiic here!
Du-te la medic, de preferat unul bun, nu o carpa.

| DOD0512 a răspuns:

Posibil sa ai astm bronsic, eu sufar de astm bronsic de cand m-am nascut ( acum am 16 ani) cand racesc tare simt o durere ingrozitoare in spate ( de la plamani) dar faza cu inima nu stiu de la ce poate fi, iti sugerez sa consulti un doctor, in cazul in care nu vrei sa mergi la doctor cumpara-ti niste pastilute Aerius sa poti respira normal

| Anonimaa242002 explică (pentru DOD0512):

Mulțumesc, şi eu tot aproape 16 ani am

| irinuta1113 a răspuns (pentru Anonimaa242002):

Cand faci 16 ani?

| Anonimaa242002 explică (pentru irinuta1113):

Pe 24 aprilie..de ce? Stiu ca mai sunt cateva luni.dar eu spun ca am 16 aproape..ca am o sora geamana si mi-a bagat asta in cap.happy

| irinuta1113 a răspuns (pentru Anonimaa242002):

Mai este pana atunci, intreb din curiozitate