| Anonymus52 a întrebat:

Bună TpU!
De ceva timp am un fel de flegma in gât pe care sunt nevoită să o scuip. La început se întâmpla foarte rar dar acum se întâmplă de 2-3 ori pe zi.
Ce aș putea face sa scap de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o infectie bacteriana in gat!
Mergi la medicul de familie, sa-ti dea trimitere, pentru un exudat faringian si tratament adecvat, ca sa scapi de mucozitatile din gat.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aduce a tuse productivă, vez aici;
http://www.sfatulmedicului.ro/......tiva_11374

-- sărbători frumoase --
-----------------------------

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti un exudat faringian si dupa un consult la ORL cu rezultatul acela.

| Anonymus52 explică:

Nu tușesc