| Erica150409 a întrebat:

Buna TPU
De ceva timp incoace ma simt foarte inconfortabil la școală pentru ca, numai in timpul orelor, mi se întâmpla ca stomacul meu sa scoată zgomote. si ma foiam mereu numai sa fiu sigura ca nu aude nimeni.
Înainte nu mi s-a mai întâmplat si ma simt foarte nașpa pentru ca acum in ore mereu ma foiesc, nu pot sa stau si eu confortabil si sa fiu liniștită in banca.
Chiar daca mananc mi se întâmpla. gen după 1 ora după masa de dimineața (am ore de dimineata si înainte sa plec mănânc).
Si uneori nu scoate zgomote dar îmi simt stomacul foarte ciudat si am impresia ca in orice secunda poate scoate un zgomot.
Nu stiu ce sa fac sa scap de chestia asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| urseyul a răspuns:

In primul rand, sunt sigur ca nu doar tu ai aceasta problema, incearca sa ai o mica gustare inainte de ore, un fruct poate!
Si gandeste-te ca sunt multi care fac la fel si se chinuie sa nu scoata vreun zgomot!

| onceuponatime77 a răspuns:

Daca mesteci guma pe stomacul gol sau bei suc acidulat in exces alea ar putea fi problemele