| HighByTheBeach a întrebat:

De ceva timp traiesc un cosmar.
Totul a inceput prin august, cand am avut primul meu atac de panica. A fost groaznic, eram sigura ca urma sa mor. Dupa asta am facut fel de fel de analize si tratamente de la medicii endocrinolog si cardiolog. Nu ma ajutau, iar atacurile continuau sa se manifeste. In plus mai intrasem si in depresie. Am fost la neurolog. Doamna mi-a pus diagnosticul: disfunctie vegetativa si atacuri de panica. Am primit iar tratament, ma mai linistisem. Nu mai aveam atacuri, traiam ca inainte.
Acum a aparut o alta problema. Cred ca incep sa innebunesc. Atunci cand sunt in starea de adormire am un fel de halucinatii, ca niste vise. In rest nu vb singura, nu aud voci si am halucijatii de alea doar noaptea cand a dorm.
Deci sunt nwbuna sau nu deplin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vad nimic nebunesc in comportamentul tau, faptul ca auzi voci in vise e ceva normal

| R0R0 a răspuns:

Nu cred ca esti.
Dar ai nevoie sa stai de vorbă cu cineva despre acele vise. Te vei simti mai liberă!

| HighByTheBeach explică:

Nu e ceva auditiv. Halucinatiile sunt de tip vizual.

| ishallhelpyou a răspuns:

O.O intr-o moda amuzanta o sa-ti raspund ca... daca esti nebuna, din ce ai scris, nu, dar nici mult nu mai ai laughing

Lasand gluma deoparte, din ce spui tu, cred ca iti faci complexe de gandire prea mari datorita situatiilor tale (sociale, familiale, financiare, sentimentale etc.), incearca sa te relaxezi, sa te linistesti, in general ce ai descris tu este doar un vis, transformat de subconstientul tau incat sa te bulverseze, nu stiu ce probleme ai, nici nu cred ca este nevoie sa le spui, dar in general subconstientul este una, constientul este alta, incearca sa gasesti o cale de impacare cu acesta, nu te-ar chinui el fara motive.

Răspuns utilizator avertizat
| Hemmingsophobic a răspuns:

Poate toate acestea au apărut pe bază de nervi. Încercă să nu te mai stresezi.(scoala, părinți, etc.) anul trecut si eu am intrat intr-o "mini depresie" din cauza ca ma stresam prea tare cu scoala.

| GabiHard a răspuns:

Du-te la un shiholog

| Lucian_Blaga_2001 a răspuns:

Incearca sa ti lumina aprinsa. sa nu mai dormi adanc o vreme incearca poate nu vei mai avea haluginatii