| Effyyyy a întrebat:

Buna tpu..de ceva vreme ma tot doare capu in fiecare zi...Numai dorm noaptea decat pe la 5..sau 4. ziua ma simt obosita si imi e tare somn..as dormi incontinu, Ma dor oasele corpului. si mai am si niste vise ciudate...Noaptea.winking.cu niste persoane care nu le-am mai intalnit
Funda, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Poate fi din cauza ca stai prea mult la PC, daca este cazul, poate fi din cauza ca esti racita, poate si din cauza ca nu dormi, sunt multe motive, poate fii ceva mai serios, cel mai bine e sa mergi la doctor pentru a te consulta.

4 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Aceasta poate fi datorata sedentarismului sau anexietatii. Consuma multe fructe, iesi in parc si socializeaza cu prietenii, respectiv colegii tai. De vina ar putea fi si mici probleme cu glanda endocrina, hipofiza.

Te dor oasele?
Reumatismul poate aparea la orice varsta.
Mai pot sa apara dureri articulare in urma folosirii unur "substante cu efect psihoactiv"...
Numai doctorul poate da un raspuns corect si un tratament adecvat...

| Zuzazozo a răspuns:

Din cauza te gandesti la prea multe lucruri care te derenajeaza si te preseaza mereu!
Trebuie sa te linistesti si tu!winking
Totul va fi bine!

| Iulian922 a răspuns:

Poate n-ai avut o alimentatie buna?

| 2Names a răspuns:

Sti,aceleasi simptome le-am avut si eu, in afara de faza cu visele urate.
Ma dureau toate oasele corpului, nu puteam sa stau prea mult in picioare, nu aveam pofta de mancare, nu dormeam mult, ma trezeam de foarte multe ori noaptea.La mine a fost o cadere nervoasa, ca sa ii spun asa.Dar ma dureau oasele pentru ca eram in perioada de crestere(11-12 ani arunci).Ok, perioada de crestere nu e doar intre 11 si 12 ani.Dar atunci m-am inaltat... etc.
Visele pot sa vine de la filmele pe care le vizionezi, jocurile pe care le joci, cartile pe care le citesti, sau chiar si persoanele necunoscute despre care vorbesti cu prietenii sau iti vorbesti in minte ''Daca intr-o zi ar veni la mine un domn sa imi propuna sa joc intr-un film... '' (acesta e un exemplu, poate l'ai visat pe acel X-ulescu).
Dar as vrea sa imi precizezi te rog, ce varsta ai.Te-as putea ajuta mai mult poate.