| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

De curand, dupa ce m-am lasat de fumat acum aproximativ o luna, in fiecare seara am narile aproape complet infundate si uscate si nu pot sa respir suficient si sa dorm normal. Credeti ca are vreo legatura cu fumatul? Mentionez ca am fumat putin, adica o luna si m-am lasat. Am 18 ani. Ce poate fi? Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

/ca ai fumat o luna, ala nu-i fumat, dar bine ca te-ai lasat. Ia o candela de aromoterapie, pune apa in ea, cand e calduta pune cateva picaturi de ulei esentia de Eucalipt de la fares (e din plante, daca pui ceva ce nu e din plante, si are chimicale, iti afecteaza plamanii, mucoasele) si ti se desfunda. Si lavanda e pentru confort emotional. Te vei simti f bine

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rinită.

| anonimg a răspuns:

Eu am luat de la Kaufland niște plasturi special pentru a dormi cu nasul desfundat toată noaptea.
Chiar în noaptea aceasta am folosit pentru prima dată unul, și am dormit fără probleme.
O să-i folosesc doar în nopțile când este nevoie. Și nu sunt fumător. Deci și la nefumători se poate înfunda nasul.
Astfel de plasturi se pot găsi și la farmacie. Ei se pun într-un loc aproape de pernă.
Mă gândesc că problema apare din pricina unei cantități insuficiente de oxigen în cameră; dar este posibil să greșesc. Eu vara dorm cu geamul deschis la perete. Dar aseară l-am închis de tot pentru că a fost frig.

| Andreeush a răspuns:

Probabil ai răcit.