| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Bună Tpu.De doua săptămâni fac tratament cu ulei de cocos pentru par, dar eu având parul subțire, uleiul de cocos îl face sa para și mai slab. Ce îmi recomandați? Spuma de par? De când ma dau cu uleiulde cocos pe par vad o îmbunătățire, nu mai am vârfurile ca matura,... dar ii prea moale, e fără pic de volum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hemeraa a răspuns:

Pai sa nu dai la radacina caci poate sa iti schimbe sebumul si mai bine incearca sa dai cu ulei doar de la jumate spre varfuri.
Incearca si cel de ricin la fel sau de masline, gasesti pe internet multe retete din astea. stiu ca uleiul de ricin este mai bun pentru par subtire, asta mi-a spus si coafeza.