| Roxxy03 a întrebat:

De duminica trecuta ma tot inteapa in partea dreapta a abdomenului fara alte simptome. Am fost la urgente unde mi-a luat sange si urina + ecografie abdominala spunand ca nu este apendiele ci ar fi o infectie urinara. Am facut 5 zile tratament cu Axetine, Debridat si Urinal pentru ca incepusem sa urinez des. Dupa aproape o saptamana simt aceleasi intepaturi la interval de cateva ore si o durere in spate in partea dreapta sub plamani cand trag aer.Nu stiu ce sa mai fac. Ce poate fi? sad Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi iarasi la alt laborator la analize. Eu asa am avut, au zis ca am hepatita si am facut peritonita si apoi septicemie. Nici medicul n-a crezut ca mai traiesc. Acum in loc sa am o taitura de 4 cm am una pe toata burta si ma chinui cu brau si n-am voie sa ridic nimic.

| Roxxy03 explică (pentru Salontanul):

Da dar ma simt bine...mananc foarte bine, nu am febra, nimic. Doar ma inteapa cateodata acolo.

| Tropkilla a răspuns:

Sincer,eu cred ca ar trebui sa mergi din nou la spital, cand e vorba de sanatatea ta..nu te juca

| Gabryel85 a răspuns:

Buna!

Ar trebui sa nu intrerupi acel tratament, sa il faci minim o saptamana, chiar daca urinezi des. E normal sa urinezi mult de la tratament si e bine ca se curata si caile urinare, daca e infectie. Alte cauze ale durerii ar putea fi balonarea (chiar daca nu te simti balonata, sa stii ca poti fi) sau asezarea continua intr-o pozitie deficitara a coloanei. Nu te ingrijora, deocamdata. Inca ceva: consumi bauturi alcoolice in mod repetat?

| Roxxy03 explică (pentru Gabryel85):

Acum nu mai urinez des insa durerea aceea ma tine continuu. Imi e frica a nu fie apendicele. sad

| Roxxy03 explică (pentru Gabryel85):

Si nu consum bauturi alcoolice deloc...insa am probleme cu scunul ies foarte greu.

| Gabryel85 a răspuns (pentru Roxxy03):

Aha... Vezi? ar putea sa fie gaze acumulate si atunci poate da impresia unei dureri a apendicelui.

| Roxxy03 explică (pentru Gabryel85):

Nu stiu ce sa mai fac. Multumesc mult... sad

| Gabryel85 a răspuns (pentru Roxxy03):

Nu ai pentru ce. Nu vrei sa iti las o adresa de mess sau FB? am fost si eu la doctor pentru un lucru asemanator, seamana cazurile, numai ca e mult de povestit si mai sunt si intrebari. Si vom scrie concluziile aici, poate va fi folositor. Nu pot sa iti trimit mesaj privat, se pare.