| fairylights00 a întrebat:

De ieri am început sa simt un discomfort in ochiul stang si o senzatie ca si cum un corp strain mi-ar fi intrat in ochi. De asemenea il simt mult mai umed decat pe cel drept. Maine dimineata o sa ma duc sa vad ce este in neregula dar pentru linistea mea...ce poate fi? Sunt sigura ca nu mi-a intrat nimic in ochi ci ca este doar o senzatie(una foarte neplacuta totusi laughing ). Tin sa mentionez ca am miopie, port ochelari (-4.00 la dreptul si -4.50 la stangul) dar nu simt vreo modificare la vedere. Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Nu cumva e si rosu ochiul? Te doare?

| fairylights00 explică (pentru SilviaPunct):

Nu ma doare, a început acum mai pe seara sa ma manance si sa devina usor rosu in timp ce lacrimarea este mai puternica

| SilviaPunct a răspuns (pentru fairylights00):

Banuiesc ca intre timp ai fost la medic. Ai conjunctivita alergica cumva? big grin