| GlitterGlitter20 a întrebat:

De ieri nu ma simt deloc bine.Am crezut ca nu am mancat suficient ieri, am crezut ca e din cauza ca eram obosita...dar degeaba.Am o stare foarte proasta,imi vine sa vars dar eu nu am mancat mai nimic pentru ca nu pot, daca ma ridic ma ia ameteala si cad.M-a fortat mama sa mananc putin ca nu voiam deloc.Nu stiu ce am. Am luat vitamine,zinc,un nurofen, comprese cu apa rece pe frunte...Nu mai stiu ce sa fac. La doctor nu pot sa merg, e in concediu pana la sfarsitul saptamanii.
Nici eu nu stiu cauza exacta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ca mancatul asta aiurea te imbolnaveste, este normal. incearca sa muncesti mai puti si sa ai grija de tine, nu merita sa-ti distrugi sanatatea pentru nimic.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ne spui simptome foarte subiective, asa incat posibilitatile sunt extrem de largi. Poti avea o infectie bacteriana, o boala eruptiva la debut, o viroza, poti avea probleme de alimentatie, anemie, o sarcina, probleme endocrine, diabet, uremie, etc. da-ne mai multe detalii.

| GlitterGlitter20 explică (pentru Brigaela):

Sarcina,nu...nu se include pentru ca nu am cum. Dureri de cap, ameteli, vajait in urechii, stare de greata, dureri in capul pieptului...

| Brigaela a răspuns (pentru GlitterGlitter20):

Te alimentezi corect? poate fi o indigestie, o criza de colecist (daca ai mancat mancare grea, grasa, prajita) dau o viroza.

| GlitterGlitter20 explică (pentru Brigaela):

Nu prea... nu tin cont de orele de mese, sar peste micul dejun...mancare prajita si grasa nu am mancat.

| GlitterGlitter20 explică (pentru Brigaela):

Asa e!
Multumesc frumos!

| Brigaela a răspuns (pentru GlitterGlitter20):

Probabil ca mancatul asta aiurea te imbolnaveste, este normal. incearca sa muncesti mai puti si sa ai grija de tine, nu merita sa-ti distrugi sanatatea pentru nimic.

| plasticsmile a răspuns:

Poate sa fie si de la vreme, caldura asta iti provoaca asemenea stari, cel mai oke este sa mergi la garda

| Roliii a răspuns:

I-a acuma un fervex si un algocalmin sau paracetamol si asteapta medicul de familie sau du-te altundeva unde sti ca medicul e bun.

| Betyskumpik a răspuns:

Posibil sa fi facut insolatie. pentru ca insolatia se manifesta exact prin ce ai spus tu acolo.

| GlitterGlitter20 explică (pentru Betyskumpik):

Nu cred ca este insolatie.Nu m-am expus la soare... oricum nu prea a fost soare zilele astea.

| FeeLGooD a răspuns:

Ai o stare temporara de greata de la mancare sau caldura(mi s-a intamplat)Incearca un ceai de menta sau un sirop de fructe gustos sau recomandat semintele de chimen! Funda? big grin