| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme am inceput sa stau prost cu sanatatea. Am inceput sa fac temperatura, si sunt alb la fata. Prima data am crezut ca am facut hepatita dar dupa analizele facute acum o zi nu am nimic.

Intrebarea mea este: De ce sunt alb la fata si de ce mai in fiecare seara am temperatura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai temperatura, intotdeauna inseamna ca ai o infectie in corp!
Hepatita este cand te ingalbenesti la fata si nu faci febra deloc.
Deci, ce ai tu poate fii o banala raceala sau o infectie bacteriana sau virala.
Daca mergi la medicul de familie, se eucideaza misterul imediat.
Ia-ti temperatura si daca ai peste 37 de grade celsius, isneamna ca ai temperatura, dar daca ai sub 37, chiar daca simti tu ca arzi, nu ai temperatura si este doar o frica interioara care te sperie.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Temperatura apare ca urmare a unei infectii din organism. Mergi la medicul de familie pentru un consult