| alexandra1115 a întrebat:

de la o vreme am observat ca pe albul ochiului mi-a iesit ceva galben, oare ce as putea am? luni am programare la analize, credeti ca pot avea hepatita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

La o crestere in jur de 2mg% a bilirubinei, apare subicterul conjunctival, mai intens la niv fundului de sac inferior. icterul poate avea mai multe cauze:fiziologice, congenitale sau patologice(hepatite- toxice, infectioase; infectii severe; cauze medicamentoase:hemoliza si colestaza determinate medicamentos; litiaza biliara; tumori hepatice; etc.).

1 răspuns:
| daniela36783 a răspuns:

Daca tu te simti bine si nu iti este rau nu nu poti avea hepatita eu am avut si ma simteam foarte rau inainte de a mi se ingalbeni ochii
asta se poate intampla de la prea mult machiaj
si de la multa oboseala
fi optimista
sper ca te-am ajutat
succes