| NotToday a întrebat:

De multe ori, parca imi "fug" ochii, chiar si cand ii tin inchisi, cateodata parca simt nevoia sa clipesc. Daca ma uit la lumina, ma dor putin. Cand ma concentrez, citesc sau is foarte atent la ceva parca nu am stare, ma enervez repede si daca fac asta o perioada mai lunga, ma doare putin capul... Vad foarte bine si in apropiere si la distanta, ma simt foarte bine, nu am dureri constante de cap dar ochii mi simt aproape tot timpul obositi. Credeti ca ar putea fi ceva grav sau e doar o simpla problema cu vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Este o problema cu vederea. Poate stai mult la pc.Sau citesti mult si nu ai lumina corespunzatoare.Cred ca totusi ai nevoie de un control oftalmologic.

7 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Apeleaza la un control oftalmologic astfel de probleme trebuiesc tratate din timp pana nu apar complicatii.

| Oana92 a răspuns:

Mergi la un oftalmolog, e posibil sa ai probleme cu vederea.

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca e doar o problema de vedere. Mergi la un controlhappy

| NotToday explică:

Mi-am revenit. Doar cand ma concentrez pe chestia asta imi dau seama...

| m00n a răspuns:

Ai strabism(daca ai chestia asta de mult) sau doar iti obosesc ochii.Mai redu din orele la calculator sau cele de citit si odihneste-te mai mult.Si mie imi fug ochii cand sunt obosita, sunt nebuuuunilaughing

| poisonedstrings a răspuns:

Nu e nimic grav, iti ies ochii putin din gavane, stai linistit.

| Yony_Yon_1976 a răspuns:

Un consult oftalmologic ar fi indicat, iar daca ar fi o sinuzita ascunsa, doar un consult O.R.L.ar putea.o depista! Fotofobia(cand te deranjeaza lumina), indica acest lucru! Multa sanatate!