| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU de o saptamana si ceva tin o dieta, nu o anume dieta dimineata mananc mereu 1 iaurt degresat cu tarate de ovaz si nu mai mananc pana pe la 4 5 cand mai mananc ori o farfurie de supa,ori o salata,ori niste legume simple, iar dupa aceea nu mai mananc nimic pana a doua zi dimineata.Eu imi doresc sa slabesc aproximativ 20 kg si chiar mi-as dori sa slabesc in vara asta..pana acum am slabit de la 86, 7 la 83, 7 dar problema e ca de cateva zile nu mai slabesc deloc am ramas la aceeasi greutate..singuru lucru nesanatos pe care l-am facut e ca am baut o sticla la jumate de cola dar asta nu in fiecare zi. oare asta sa fie motivu? Si apropo daca sunt persoane pe aici care au slabit le rog sa-mi spuna si mie cum in cat timp si cum.Va pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Cati ani ai? Nu mai tine regimuri de capul tau, te poti imbolnavi. N-ai cum sa slabesti 20 de kilograme in doar 3 luni, iar daca o sa reusesti in mai putin de o luna o sa le pui la loc. Daca vrei sa slabesti pe termen lung, trebuie sa mananci sanatos si sa faci mult sport : alergat, te duci la sala daca iti permiti, sari coarda, urca / coboara scari, mergi mult pe jos etc.

| Lorena12345 a răspuns (pentru Anna121):

17 ani am

| Anna121 a răspuns (pentru Lorena12345):

Poti consulta un nutritionist, daca nu iti permiti cum am zis si mai sus, incearca sa faci cat mai mult sport si sa mananci sanatos inclusiv CARNE : piept de pui la gratar, peste etc daca vrei sa sa slabesti sanatos.

| StochitaCatalin a răspuns:

Trebuie sa faci si sport pe langa alimentatie. Cauta exercitii cardio pe Youtube sau mergi la sala, alearga, innoata, joaca fotbal/tennis orice.