| danutza4 a întrebat:

de o vreme nu pot dormi noaptea si am multe ginduri in cap nu stiu de ce dar adorm pe la trei si ma scol la trei imi spuneti va rog ce se fac pentru ca sa dorm si eu normal? e din cauza gindurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate nu esti suficient obosita. Este posibil sa adormi tarziu pentru ca te trezesti tarziu, mai ales acum in perioada vacantei. Daca te trezesti la trei, evident ca nu vei putea adormi la 10. Incearca sa te trezesti mai devreme si sa ai diverse activitati in timpul zilei, pentru a putea fi obosita la sfarsit.

| nimeniooda a răspuns:

Nu ...Trebuie doar sa incerci sa-ti incarci ziua, sa faci plimbari, sport, sa razi mult, inainte de culcare mai plimbate putin (asa pe la 9 ) cand te intorci mananca ceva asa desert, dulce
si sa vezi ce repede iti vine somnul.Toata ideea e sa-ti consumi energia peste ziwinking