| Ioana74ses a întrebat:

De vreo 2 luni (mai exact 2-3 decembrie) ma confrunt cu o stare super nasoala! Intr-o zi am iesit afara din casa am stat putin afara si dintr o data parca m-a luat o stare de lesin, totul parea ireal in jurul meu, parca visam (am avut tensiunea 18 cu 10 si pulsul 130, am hipertensiune) A doua zi ma simteam ametita si a treia, iar dupa am mers la scoala si am uitat de starea asta. Dupa mai mult timp intr-o zi pe la pranz din nou am avut starea aia si de atunci ma simt ametita, ca o leguma, nu mai pot iesi din ca (mi.e frica sa nu imi vina rau iar) si parca si acum lucrurile din jurul meu arata ciudat si sunt ametita!
NU RASPUNDETI LA MIŞTO!
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tensiunea aretriala poate sa scada si sa se regleze daca intrii pe un regim de viata sanatos, cu execitii fizice zilnice si cu hrana sanatoasa (fara prajeli, grasimi, cereale, dulciuri, cafea, alcool, coca ori pepsi cola).

| christall a răspuns:

Daca ai hipertensiune trebuie sa mergi la doctor pentru tratament, nu sta asa.

| Ioana74ses explică:

Îmi poate explica cineva ce sunt starile alea?

| ShadowStar a răspuns:

Sincer ar trebui sa mergi la medic! Sa-i descrii simptome ca el sa-ti faca analize si tratamente corespunzatoare! Nu e bine sa ramai asa! Daca, Doamne fereste, lesini din cauza asta? Te-ai putea rani grav....sau pur si simplu poate fi ceva care sa se manifeste mai mult in interior si tu sa nu-ti dai seama! DU-TE LA MEDIC!

| alexkapitany25 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi cat mai repede la medicul de familie si sa ii povestesti... cunosc o persoana care a fost in acelasi caz cu tine si. s-a dus la medic si i-a dat un tratament (reteta). dupa cateva zile si.a revenit... nu mai avea absolut nimic