| MyWorld a întrebat:

De vreo cateva luni am niste cosuri pe nas care ma scot din sarite. Am auzit de Proactive si as vrea sa incerc si eu. Daca ati incercat va rog sa-mi spuneti de unde ati comandat/cumparat, in cam cat timp incepe sa isi faca efectul si ce pret are... Daca cunoasteti si alte produse care chiar merg va rog sa-mi spuneti cam incat timp au inceput sa-si faca efectul
Multumesc anticipat
Pace lumii...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Am folosit ProActive. L-am comandat de pe internet. Pot sa spun, ca este bun. Rezultatele se vad cam dupa primele 2-3 saptamani. Cat timp il folosesti, totul este OK. Insa dupa intreruperea tratamentului, problemele revin. Nu stiu, daca merita banii (nu mai tin minte pretul exact, dar stiu, ca n-a fost foarte ieftin). Este discutabil.
Zineryt, in schimb, este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@JustinBieber, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

| MyWorld explică:

Www.proactiv.com imi iau proactiv si daca nu merge o sa incerc si Brevoxyl