| Bogdan_9316 a întrebat:

deci am o problema cu degetul mare de la picior sad
Acum 1-2 zile mi-am taiat unghia, si cum mi-am taiat a ramas putin si nu am ajuns cu unghiera acolo, si am luat-o si am rupt-o, si am simtit ca mii s-a luat pana la pielita acolo (lateral. ) si acum imi puroiaza, am ceva galben acolo.

Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic sa vada daca a ramas resturi de unghie sau e zona infectata

| Bogdan_9316 explică (pentru mgtow):

Ma tem de medic, ma tem sa nu ma opereze, ca am mai fost demult ma medicul de familie, si mi-a dat bilet de trimitere la chirurgie. eu nu suport frate sa ma taie si sa rabd durere /

| mgtow a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Exista anestezie

| adolfhitlers a răspuns:

Mergi la Medicul de familie