| BrokenAngels a întrebat:

Bună TPU, din urechea mea dreaptă se aud niște pulsații și se mai aude un respirat sau un vânt, (nu știu cum să îl numesc). Care se aude în același timp cu pulsația. Mai mă și doare, și în plus simt cum că ar fi înfundată. Ce am și ce e de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este deja dimineață...
Mergi la medicul de familie și îți va da trimitere la un medic ORL-ist.

| Crackman a răspuns:

Ai tensiune arteriala crescuta

| Sophieka a răspuns:

Buna,

In cazuri de genul nu cred ca merita sa stai sa asculti sfaturile de aici sau sa citesti articole pe internet.
Legat de pana de dimineata, asta e, trebuie sa fi puternic sa suporti putin sau sa mergi la urgente.

Succes si numai bine!

| Bruno92 a răspuns:

Tinitus pulsativ mergi la ORL
Fă-ți și spălături auriculare cei de acolo probabil te va trimite la un cardiolog. tinitus nu este o boala, este un simptom al altei boli așa că nu există tratament. trebuie să găsești cauza care o cauzat tinitusul, sunt zeci de afecțiuni care dau acest simptom așa că e aproape imposibil de știut.
Daca ai o inflamație sau o infecție a urechii sau cerumen vei scăpa de tinitus, daca nu vei rămâne cu el până închizi ochii din păcate.
Spune-mi ce probleme medicale mai ai?

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Tinitus obiectiv
Cauze
Boala meniere
Stres
Depresie
Otoscleroza
Ateroscleroza
Depresie
Anxietate
Tensiune
Trauma sonora
Otita
Cerumen
Hipoacuzie

. Consult la Oftalmologie ( Fund de ochi)! 2. Consult neurologie. 3. Consult Reumatologie ( coloana cervicala si circulatia vertebro-bazilara!) 4. Cardiologie ( tensiunea arteriala si vasele sangvine cervicale).
5. ORL. audiograma si timpanograma

| Bruno92 a răspuns:

Ai fost Man la medic ce ți-au zis?

| christall a răspuns:

Poate fi o otita. Pentru durere ia un paracetamol sau ibuprofen. Ca sa-ti mai calmeze durerea incalzeste cu fierul de calcat un prosop si pune-l cald la ureche. Ai grija sa nu te frigi.

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

E posibil sa ai tinitus, mergi la medic