| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca lentilele de contact cu dioptrii sa fie si colorate? Sau nu se poate decat intr-un singur mod? Adica doar colorate sau doar medicale? FUNDAA! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| icsandra a răspuns:

Nu are timp sa se duca la cabinete, asa ca si le-a luat de aici : http://www.drlentila.ro/lentile-de-contact/.
A spus ca e de incredere site-ul, deoarece si le achizitioneaza de acolo de vreo 3 ani. :)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sunt si colorate si arata bine!

| fdhgcvnb a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer daca exista lentile colorate si au in acelasi timp si dioptrii? Si daca da, de unde stii? Ai tu? De unde as putea cumpara?

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Are o verisoara de-a mea. Sunt si de vedere si a putut sa si le aleaga in culori.batting eyelashes

| fdhgcvnb a răspuns (pentru Cherilyn):

Buna! Si imi poti spune de unde si le-a luat? De la un cabinet medical sau si le-a comandat online? Multumesc pentru ajutor. happy

| fdhgcvnb a răspuns (pentru icsandra):

Te mai deranjez cu o intrebare:ai idee ce raza de curbura ar trebui sa aleg? thinking

| Cherilyn a răspuns (pentru fdhgcvnb):

Nu stiu... eu una nu am purtat in viata mea lentile, stiu ca uneori dauneaza, asa ca am ramas la clasicii ochelaribatting eyelashes.
Oricum, se duce la cabinet cam de 2 ori pe an sa vada daca i s-au modficicat dioptriile.

| icsandra a răspuns (pentru fdhgcvnb):

Nu are timp sa se duca la cabinete, asa ca si le-a luat de aici : http://www.drlentila.ro/lentile-de-contact/.
A spus ca e de incredere site-ul, deoarece si le achizitioneaza de acolo de vreo 3 ani. :)

| icsandra a răspuns:

Pe bune? nu va pot intelege cum va luati voi lentile de pe net. ochii sunt foarte sensibili. jucati-va si poate va treziti ca orbiti.medicii oftamologi sunt de papagali in cabinete? mergi la un medic si iti iei ceva potrivit tie