| Anonimul54287654098 a întrebat:

eu am 12 ani si 7 luni si am inceput sa beau energizante dar foarte rar, ieri am baut unul ( seara ) si am baut si azi dimineata si ma tenteaza sa mai beau unul ( doza de 250 ml ) sunt curios daca pot sa patesc ceva daca beau inca unul ( hell cu pere daca va ajuta cu ceva ) eu l-am baut acum 4-5 ore,stiu ca nu este in tocmai sanatos dar na, si stiu ca o doza de 250 are 80-75 de mg de cafeina/cofeina (nu stiu care e diferenta) si ca nu e bine sa faci efort fizic dupa ce il bei ca poti face infarct
Multumesc anticipat
DAU FUNDĂ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Poti sa faci infarct si daca te duci la baie.
Acele energuzante iti forteaza tie corpul sa mearga intr-un singur ritm.
Corpul uman este un mecanism flexibil, pe baz cerintelor el da viteza necesara. Recomand sa bei o data pe luna unu de pofta, dar sunt atat de multe il el inacat daca ai citi te ar lasa poftele laughing poti sa cauti despre taurina pe net

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți să pățești ce ai spus.

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt indicate la vârsta ta.
Vrei cumva să mori?