| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

eu am avut pe la 11 sau 12 ani nu mai stiu exact varsat de vant si astazi trebuie sa ma vad cu prieten care a avut acum o saptamana varsat de vant. El zice ca i-a trecut, acum nu stiu ce sa zic. Eu mai pot lua daca am avut? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut vreodata varsta de vant, nu mai faci alta data, pentru ca deja ai anticorpi.
In rice caz, amicul asta cu varsat de vant, nu are vie sa iasa din casa, decat dupa 3 saptamani, nu dupa 1 sptamana, ca apar complicatii mari si poate ajunge in spital.

| aXy99 a răspuns:

Daca i-a trecut e imposibil sa iei, fie ca ai avut, fie ca nu. Desi, daca ai avut cand erai mic ai imunitate pentru toata viata.

| oz_1736 a răspuns:

Daca ai avut, du-te sa-ti vezi prietenul. Nu mai faci inca o data

| andreeasika a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mai eu stiu ca nu dar mai bine asteapta sa ii treaca prietenului tau si dupa aceea poti sa mergi la el.