| sukkaru a întrebat:

eu am o ptoza la ochi ( pleoapele sunt cazute,adica ochii sunt mai mici happy ) si as dori sa stiu ce tratamente sunt pentru a indrepta acest lucru ( medicamente din plante naturale sau...thinking ), nu se poate indrepta acest lucru fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

In orice lucru sunt avantaje si dezavantaje - ai ochii mari, te plac unii oameni; ai ochii mici, te plac altii! Arata asa ciudat, de zici ca trebuie indreptata cu operatie, problema asta? Eu zic ca, daca nu-i grav, adica nu mai vezi nimic, nu se merita sa irosesti o oportunitate de a fi iubit asa cum ai venit de la Sfanta natura! Daca ai dobandit asta, fara voia ta, prin vreo boala, si arata urat, atunci apeleaza la un medic, din cate stiu eu chestii naturiste nu exista fiindca acolo vorbim de muschiul pleoapei si e cam greu sa-l ajuti cu plante, daca-i si chestie veche! Mult noroc!