| anonim_4396 a întrebat:

Eu cand sunt in acea perioada a lunii, pentru dureri i-au KETONAL 100, care imi elimina de tot durerea pe tot parcursul zilei, dar si scurgerea atat cat isi face efectul, Afecteaza cu ceva? Daca da cu ce.....Va rog sa imi raspundeti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi că îți face stomacul țăndări acest antiinflamator!
Bea ceai de mușețel, sticlă cu apă caldă pe burtică și mergi la un medic homeopat!
Pa, pa.

| Denisa2763 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Multumesc de parere... big grin

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da! Este foarte tare pentru inimă, şi-ţi distruge flora intestinală!
Ceai de salcâm pentru dureri menstruale, umple o sticlă cu apă fierbinte şi ţine-o pe burtă atunci când ai dureri insuportabile!
Baftă!

| Meli2000 a răspuns:

Ketonal 100 este un medicament foarte foarte puternic! Depinde ce varsta ai. Tatal meu ia Ketonal la dureri foarte puternice de cap, migrene foarte avansate. Dar, pe fratele meu (20 ani ) nu la lasat sa ia, deoarece nu avea o durere asa de crunta. Daca asa ti-a prescris medicul, este ok. Dar daca nu ti-a prescris nimic, cel mai bine este sa mergi la un medic specializat care sa iti spuna daca este bine sau nu sa iei, dar in mod cert si sigur. Cel mai bine este sa incerci un Ketonal mai slab sau alt medicament si sa vezi ce efect are, desigur dupa ce ai citit prospectul sau cel mai indicat ar fi sa mergi la un doctor specializat.

| Denisa2763 a răspuns (pentru Meli2000):

Am 15 ani....Nu mi-a prescris nimic medicul, pur si simplu nu aveam niciun medicament in casa decat Ketonal care era pentru tatal meu pentru dureri de mijloc de la ridicat greutati si am zis ca daca la el merge si nu il mai doare mijlocul, sa incerc si te atunci i-au cand ma doare, iar cat isi face efectul aceasta pastila nici nu ma doare nici nu imi mai curge happy... daca i-au Algocalmin de exemplu nu ma mai doare intr-adevar dar pentru 1 sau 2 ore dar imi curge in continuare pe cand de la Ketonal numai curge.

| Meli2000 a răspuns (pentru Denisa2763):

Da, dar acest medicament este foarte puternic, iar spre binele tau nu ai mai lua pentru ca iti face vorba aceea ''stomacul tandari'' happy. Eu ti-as sugera sa intrebi un doctor/farmacist cat mai repede cu putinta!