| anonim_4396 a întrebat:

Eu de 3 luni am menstruatia regulata luna aceasta inainte cu o saptamana am avut o scurgere sange foarte putin si a doua zi tot asa dar maro deschis in cantitate mica, menstruatia trebuia sa ajunga in 20.02 inainte cu 2 zile de menstruatie am facut un test de sarcina a iesit negativ. Am deja 5 zile intarzaiere si nimic am usoara durere de sani mai tare m-a durut spatele burta jos dupa mine as zice ovarul stang,poate fi sarcina, alte probleme sau o dereglare hormonala, voi ati trecut prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test de sarcina corect se face DUPA 7 zile de la intarziere, sau DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex.
evident ca tu ai acut testul mult prea devreme, de aceea ti-a iesit negativ, chiar daca esti insarcinata.

Repeta testul DUPA 7 zile de intarziere (se aplica doar cand ai ciclul perfect regulat)
Sau numara 22 de zile, dupa ultima partida de sex si abia atunci faci testul (metoda se aplica, atat la ciclu neregulat, cat si cel regulat).