| anonim_4396 a întrebat:

Fata mea este anorexica sad si am tot incercat sa o fac sa se opreasca dar nu reusesc. Am ajuns sa o supraveghez cand mananca sa nu vomite dupa. Asta seara a mancat destul de multicel spre mirarea mea iar dupa 1 ora s-a dus in baie sa vomite dar nu stiu daca a reusit. La 2 ore dupa ce a mancat mai este posibil sa vomite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

în 20 Septembrie | IosCostel a întrebat:

Buna Seara TPU! Sunt baiat am 163 si 62kg. Vi se pare ca sunt gras? sad Mie asa mi se cam pare.
Riiight, fata ta cicawinking

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Da atunci eu chiar ma refeream la mine. dar ma rog.

| Bizon95 a răspuns:

Psihiatru
CAT MAI POTI
dupa aia o sa fie anorexica rau, o sa canteareasca cateva kile, o sa aiba stomacul dat peste cap, si NICI UN DOCTOR SAU SPITAL NU VOR VREA SA O MAI ATINGA
am vazut asa caz la tembelizor... EWWWWW

| Ana7807820 a răspuns:

Da, mai e posibil.
Duceti-o la un control, poate are viermi paraziti in sistemul ei intestinal. Sau intrebati-o ce mancare prefera sa manance, poate nu ii place ce ii gatiti.
Si eu nu mananc des si am 16 ani, insa nu intampin probleme de acest tip.