| YuukiDream a întrebat:

Ieri am alunecat si am cazut pe gresie pe mana stanga (in mana stanga m-am sprijinit, dar tot am cazut) si de ieri tot ma doare. Nu e rupta, deoarece nu s-a umflat, iar durerea e suportabila, cand nu misc mana excesiv durerea e ca la febra musculara, cand o misc ca si cum as face cu mana (nu stiu sa explic altfel) ma doare mai tare, dar din nou e suportabila. Si cand mi-o misc asa aud cum pocnesc oasele, incheieturile, in fine, insa nu pocnesc tare. E posibil sa se rupa mana (fara sa mai cad, pur si simplu daca joc volei de exemplu). Eu nu cred, insa vreau sa stiu parerile voastre, poate ati patit-o si voi. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| liiaa a răspuns:

Du-te la un medic.

| Almássy a răspuns:

Nu cred ca e rupta. pune spirt mentolat pe ea (e vreo 3 lei la farmacie laughing ) si infasoaro in bandaj. dupa ce o tii asa mai mult o speli cu apa calduta si mai pui comprese cu apa rece pe ea sa se dezumfle si o dai iar cu spirt. daca se face cumva violet sa stii ca e perfect normallaughing asa dispare durerea

am patit asta cu degetul mare de la un picior. alergam prin casa ''Smiley'' cand am trecut un prag si hop mi-am indoit degetul si l-am ruptlaughing

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| andreiTFM a răspuns:

Sunt sanse 100% sa nu-ti fi rupt mana, doar ti-ai luxat-o, in cazul de luxatie poti sa o misti doar te doare, du-te la medic si vezi, daca e grav, pui ghips, daca nu, iei alifii daca iti recomanda doctorul.