| Justmeale2345 a întrebat:

Ieri am facut cumva, nu vreau sa intru in detalii si m-am lovit la picior. Tin sa mentionez ca la fel mi s-a intamplat si acum 2 ani prin iarna si mama zicea ca e intindere dar eu nu prea cred. Piciorul nu m-a durut imediat, durerea a venit seara. Nu ma doare tot piciorul, ma doare zona din spate a genunchiului, mai ales atunci cand incerc sa il intimd complet. Pot sa tin piciorul doar indoit.
Data trecuta cand am patit asa mi-a luat in jur de 3 zile sa nu ma mai doara si sa pot sa merg perfect.
Este intr-adevar intindere? Nu am piciorul umflat si nu se vede ca si cum as avea vreo problema. Daca este intindere stiti cumva cum pot sa o tratez cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adelyna06 a răspuns:

Probabil ca este intindere. Incearca sa faci "exercitii" dar in acelasi timp sa nu depui foarte mult efort.

| Justmeale2345 explică (pentru Adelyna06):

Ajuta si gheata?

| Adelyna06 a răspuns (pentru Justmeale2345):

Da. Dar eu zic sa pui un bidon cu apa in congelator, apoi cand apa a inghetat sa il infasori intr-un prosop subtire si abia apoi sa il pui in acea zona.

| Justmeale2345 explică (pentru Adelyna06):

Multumesc mult!

| Adelyna06 a răspuns (pentru Justmeale2345):

Pentru putin!