| Andreea8999 a întrebat:

Bună TPU, ieri am fost la ștrand și mi-a întrat putina apa in urechi. Oare dacă bag apa oxigenata sau picături pentru urechi îmi iese apa din ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ORL ai nevoie de tratament si sa i ti scoata dopul, fara sa te vada medicul nu ai voie sa i ti dai cu nimic in ureche deoarece agravezi situatia perforezi timpanul si surzesti, nu introduce in ureche bețisoare cu vata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las nu baga nimic ca iasa singura dupa un timp. eu cand eram in vacantele de vara la mureș la bunici de dimineata pana seara tot in apa eram infundat zi de zi in urechi tu crezi ca noi bagam ceva on ele. se desfundau ele singure n ai tu grija

| Gabriel2424 a răspuns:

Am patit si eu asta de cateva ori si am folosit uscatorul, am dat cu uscatorul cateva secunde la urecehe si gata.

| Mavni a răspuns:

Vrei sa bagi apa ca sa scoti alta apa?

| Nelucojoc a răspuns:

Nu bagi in ureche asbolut nimic in afara de varful unui betisor cu vata, si acela cu mare mare grija!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nelucojoc):

Nu are voie sa bage betisor cu vata, medicii or listi interzic acest lucru, bețele cu vata imping dopul de ceara in loc sa il scoata.

| Nelucojoc a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu toata lumea are munti de ceara prin urechi cum ai dumneata de risti sa ii impingi pana la putinii creieri...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nelucojoc):

Vezi ti nene de treaba ta ca nu te a bagat nimeni in seama, te bagi ca musca in rahat.

| Gândesclarece a răspuns:

O să treacă de la sine.

| pisica90 a răspuns:

Sau doar ai putea sa stau cu urechea in jos?