| Teenix a întrebat:

ieri am lesinat la un concert, in timp ce ma aflam in fata de tot. Cred ca luminile mi-au cam provocat o vedere bruiata, insa la un moment dat nu am mai vazut nimic si am lesinat. Dupa ce am fost scoasa de bgs m-au dus la cortul de prim ajutor si aveam pupilele foarte dilatate! Tin sa mentionez ca nu ma droghez, cei drept bausem putina vodka si putina bere ( nemancand ). Tipa de la urgente, m-a bagat in sperieti intrebandu-ma de epilepsie. Nu am facut spume la gura, dar am avut convulsii! Va rog frumos, daca puteti sa ma ajutati sa-mi spuneti si mie dupa parerea voastra ce ar putea fii.
P.S: cineva mi-a zis ceva de o cadere de calciu, doamne fereste sa fie epilepsie, tin sa mentionez ca nimeni din familia mea nu a avut asa ceva. Ajutati-ma, va rog puppy dog eyes!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmoDoll a răspuns:

Cu siguranta e lipsa de calciu.
Nemancand si stand in multime ti se face rau
Trebuie sa te consulte un doctor
Nu iti face griji, cu siguranta nu este epilepsie
Funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă în copilărie ai avut convulsii, acum în adolescenţă ai riscuri mari să declasezi crize de Epilepsie.

| Teenix explică (pentru onasis1961):

Nu nu am avut, este pentru prima oara

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| GOLD99 a răspuns:

Eu am lesinat asa in biserica, si dupa am facut analize si este lipsa de calciu.

| anonymosul a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic.
Poate ca ai cadere de calciu.

| Hygeia a răspuns:

Si eu am patit sa lesin de multe ori in multime. E posibil sa ai fobie de aglomeratie sau sa fi avut o cadere de calciu. Convulsiile se pot face si daca, dupa ce ai lesinat, nu stai culcata la orizontala.
Oricum, iti recomand sa vorbesti cu medicul de familie!