| 5Ioana23 a întrebat:

Bună TPU!
Ieri am observat ca am în cerul gurii si pe omusor pete roșii.
Febra nu am făcut dar ma doare gatul când mănânc sau înghit.
La doctor a spus ca am angina /herpangina.
Cât de grav este? Si în cât timp trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este grav dar ca sa ti treaca mai repede cumpăra ti strepsils de la farmacie sau tantum verde, ai roșu în gît.Numai bea apă de la frigider sau numai mînca înghețată o perioadă, pîna te vindeci, sanatate multa ce varsta ai? Cu strepsils sau tantum verde o sa te faci bine in două trei zile.