| ionut2000000 a întrebat:

ieri dimineata m-am pus sa mananc si dintr-odata dupa ce am mancat a inceput sa ma doara burta, m-am culcat si dupa 2 ore mi-a trecut. Apoi am fost iar sa mananc si in timp ce mancam a inceput sa ma doara iar burta si pana acum tot ma doare.Ma simt de parca mancarea nu-mi ajunge in stomac(cam ceva de genul). Daca puteti sa ma ajutati sau sa-mi dati un site care mi-ar putea fi de folos v-as fi recunoscator.PS:nu vreau sa ma duc inca la doctor pentru ca azi imi vine telefonul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai important telefonul decat sanatatea ta? Nu ai spus ce ai mancat. Poate ceva nu-ti prieste din acea mancare.La detaliile pe care le-ai dat, doar atat iti pot spune(scrie).

| ionut2000000 explică (pentru darrio2007):

Pai nu sunt pe patul de moarte deci daca ma duc maine la doctor nu-ii problema.Ieri am macat dimineata paine in ou si la amiaza cartofi prajiti si vreau sa mentionez ca mancarea a fost si calda.Eu in general mananc super repede dar din astea nici ca mi s-a mai intamplat.

| darrio2007 a răspuns (pentru ionut2000000):

Aici e cauza.Super repede.Masa se ia in tihna nu pe fuga.Si nu te culca imediat ce mananci seara.Este indicata cina cu 2 ore inainte de culcare.

| ionut2000000 explică:

Copilule vreau sa te informez ca multi folosesc acest site pentru ca pe el sunt o gramada de oameni stiutori si de treaba. Daca raspunzi doar asa ca sa enervezi pe om mai bine nu raspunde.