| Andra_Andra_1998 a întrebat:

Buna TPU.
Ieri m-am lovit la picior in zona gleznei, aseară mi am făcut un masaj si m-am culcat iar azi când stau jos 5 minute ma doare foarte tare când ma ridic. Mi e foarte frica. Puteți sa mi spuneți ce ar putea fi? PS: pot merge dar ma doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vreausapot a răspuns:

Probabil ti-ai luxat glezna.Mergi la doctor sa te consulte. Poate fi si osul rupt in cel mai rau caz. Oricum daca este luxat iti va pun niste bandaje dar daca este rupt sfarsesti prin ghips.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o entorsă mergi la medic nu trece durerea cu un masaj, ai nevoie de un consult ortopedic si medicul vede in urma unei radiografii ce anume ai acolo si poate trebuie sa il pună in ghips, ce varsta ai si cum te ai lovit in ce.

Răspuns utilizator avertizat