| anonim_4396 a întrebat:

ieri mi s-a terminat ciclul menstrual si azi dimineata m-am trezit cu niste pete maronii pe absorbant. intrebarea este daca am de ce sa-mi fac griji sau e ceva normal? ( sunt virgina ) ofer funa celui m-ai detaliat raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te îngrijorezi!

La unele fete/femei apare o sângerare redusă/maronie( sau PETE maronii ) 1-2 zile ( la începutul menstruaţiei ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei.

În cazul tău, au apărut la sfârşitul menstruaţiei din cauză că vaginul se curăţă de sângele menstrual rămas pe peretele vaginal.

Deci, NU ai motive de îngrijorare!
E o situaţie NORMALĂ şi des întâlnită!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Detalii nu sunt mult, explicația este extrem de simplă, nu te-ai curățat complet, nu este nicio problemă.
Pa, pa.

| CorneliaC a răspuns:

Pai asa e cand e pe sfarsite menstruatia, se termina definitiv cand dispar si aceste pete maronii, nu e nimic iesit din comun si nu ai de ce iti face griji!

| KarlaKovacs a răspuns:

Cred ca e normal ca poate e ultimul ciclu(jumatate din el). Funda?