| DeliaCute a întrebat:

Buna Tpu.In cat timo iese nicotina din sânge? Sa spunem că o persoana nefumatoare sau care fumează ocazional ia astăzi o țigară,în cât timp dispare din sânge? Și a doua întrebare, eu m-am apucat de fumat acum o lună dar fumam doar de două ori pe săptămână o tigara-doua maxim trei.O săptămâna m-am oprit și azi am luat una. Dacă mă duc mâine la analize sau radiografii se vede? Dau funda si mulțumesc pentru atenție.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

O solutie pentru a nu se vedea la analize este sa bei lapte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate detecta sau determina prin nicio metoda daca ai fumat sau nu in mod ocazional cate 2-3 tigari. Insa ceea ce iti pot aminti fiind in deplina cunostinta, este faptul ca aceasta "placere/indeletnicire" este sigur nociva. Sanatate!

| nestiy a răspuns:

Nu se vede nimic stai linistita. Ca sa se vada la radiografii plamanii trebuie sa fumezi 2-3 pachete de tigari pe zi timp de ani buni. Dar de la 3-4 tigari nu ai ce patii daca o faci cu pauza. Si in sange nici atat.