| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile voi avea un concert pe o scena foarte mare, va fi un public de mii de persoane. Am mari emotii, vocea incepe sa imi tremure si imi strica toata prestatia.
Ce medicament imi recomandati ca sa pot sa-mi controlez emotiile? De preferat sa fie fara prescriptie medicala si nu foarte scump.
Dau funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Incearca sa ignori, nu te uita la ei, cum ti-a mai spus cineva aici, inchide ochii si incepe sa canti.
Cura si mult succes!
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

R: Distonocalm, dar nu facem nici un fel de abuz!
Bafta!

| Tralalandreea a răspuns (pentru BogdanLuca):

Disptonocalm cu se vinde fara prescriptie. Am intors google-ul pe dos si tot n-am gasit nimic.

| BogdanLuca a răspuns:

Cere un parinte sau o persoana peste 18 anio la farmacie si primesti!

| Tralalandreea a răspuns (pentru BogdanLuca):

Ca e persoana peste 18 ani, ca este un minor, tot aceeasi treaba e. Farmacistul n-are voie sa dea fara reteta nici daca vine presedintele sa ceara. Ai incercat tu?

| BogdanLuca a răspuns:

Atunci nu incerca... nu se mai prea tine cont daca ai reteta sau nu. depinde si de medicament si de farmacie!

| Nutemaiholba a răspuns:

Nu ai nevoie de medicament. E normal sa ai emotii. Doar inchide ochii si incepi sa canti apoi o sa vezi ca publicul te va inuraja cu aplauze. Totul va fi okei. Mult succes.:3