| janine9815 a întrebat:

In cateva zile voi pleca intr-o excursie. Cand merg cu masina mult timp, mi se face greata. Puteti sa imi recomandati niste medicamente impotriva gretii? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lollaXlolly a răspuns:

Metroclorpamid, Emetiral, Emetostop.
Dupa mine Emetostop este cel mai bun, eu cand am venit din Italia(un drum destul de lung) Am venit cu masina si am folosit
Emetostop pentru ca si mie mi se face rau si greata(nu costa prea mult)FUNDA?

11 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

No-spa

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Nu manca prea mult inainte...chiar deloc, du-te la farmacie si intreaba acolo si vezi ce'ti recomanda, ia'ti o lamaie cu tine( si zahar), in loc de apa ia'ti limonada la tine, iar in microbuz nu te gandii ca esti pe drum, asculta muzica, joaca-te pe telefon sau cu prietenii.
Bft!

| ShiNee a răspuns:

Si mama are probleme de genul asta chiar daca sta in fata. Emetostopul e cel mai bun. si mie cand mie rau din diferite motive nu numai cand merg cu masina, iau emetostop si isi face foarte repede efectul. (pret : 3.38 Ron 10 cps.)

| Y3aaHH a răspuns:

Metoclorpamid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa iei la tine multe pungi happy, asta te-ar ajuta happy

| MaDeclarFan a răspuns:

Emetiral si metoclopramid

| deceeu a răspuns:

Emetiral

| DonBulan0 a răspuns:

''metroclopamin'' nu stiu cum se scrie dar este foarte bun.

| stefan9516 a răspuns:

Cea mai buna recomandare o primesti direct de la farmacista. Eu am aceeasi problema si tot timpul ma duc si cer ceva pentru rau de masina. Si ar fi indicat sa stai in fata daca poti(la masina nu la farmacie laughing)

| cristinik163 a răspuns:

,,Emitiral ''este foarte bun, sau stai si uh pe locul din fatawinking

| Mirciulyk97 a răspuns:

Nu iti este rau degeaba ai rau de masina si eu am la fel trebuie sa strai undeva in fata asa imi trece mie!