| inaaaa a întrebat:

In seara aceasta a început sa ma doara burta, apoi am inceput sa ma simt rau, sa am diaree si sa imi fie greață.Nu pot sa dorm pentru ca imi vine sa vomit, desi nu pot. Azi am mancat destul de mult, dar nu cred ca am mancat nimic stricat. Aveti idee de la ce ar putea fi?
p. s. am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Ai mancat prea mult. Bea un ceai de coada soricelului sau de anghinare. Neindulcit!

| Dana2103 a răspuns:

Loperamida

| Cksihja a răspuns:

Ceea ce simți de fapt este mișcarea mâncării prin stomac iar din cauză că ai mâncat prea mult o parte din mâncare urcă ușor prin esofag. Faptul că ai mâncat prea mult a făcut ca mâncarea să nu fie digerată suficient așa că o parte din microbi au supraviețuit deși în mod normal era imposibil. Nu sunt expert în astfel de cazuri dar cred că ar trebui să vorbești cu părinții tăi despre asta.

| TheMaker a răspuns:

Doctorul ce zice?