| IonelaBianca a întrebat:

In ultimele zile urinez frecvent si cand dau tot afara, la sfarsit am o durere cumplita, simt de parca iese ceva dinauntru. nu suport durerea. ma incordez toata nu mai pot sad nu stiu cum sa o explic sa intelegeti. Ce se intampla? Si cum pot scapa de durere fara sa ma duc la doctor, sunt activa sexual si nu vreau ca parintii mei sa afle.( Sunt si in perioada menstruatiei daca ajuta ) Va rog frumos ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Ar putea fi legata de viata sexuala sau nu. Adica e posibil sa fi luat o boala cu transmitere sexuala de la partenerul tau (daca nu v-ati facut analizele obligatorii intr-un laborator bun), sau e posibil sa nu va fi spalat amandoi suficient de bine inainte si dupa sex si sa fi adus bacterii din exterior in uretra, sau e posibil sa nu aiba nici o legatura.
Este esential sa mergi la medicul de familie cat mai repede pentru a face urocultura si tratament antibiotic tintit. De asemenea, e important sa mergi si la medicul ginecolog la care mergi de obicei. pentru persoane majore, confidentialitatea actului medical este sigura, asa ca parintii tai nu trebuie sa afle detalii.

| TaviSMURD a răspuns:

Hmmm... ar fi posibil sa ai niste pietre la rinichi pe care corpul tau incearca acum sa le elimine (simti in timp ce urinezi ca si cum te_ar taia ceva pe canalul urotor ) sau poate fi o simpla inflamare a zonei uretere asta nu e grav dar oricum ar trebui sa consulti un medic du-te macar singurica la un medic de familie daca nu vrei sa le zici parintilor. Succes

| Nicoleta1621 a răspuns:

Ai racit la burta.ia urinal hot drink.te va ajuta cat de cat sa numai urinezi atat de des.e foarte bun. durerile pot fi si de la menstruatie.dar mai sigur asta e.cel mai bine ar fi sa mergi la doctor.nu-i de gluma nu chestii de genu. poti merge si intreba o farmacista ea iti poate spune mai multe.

| grgdlk a răspuns:

Sa nu te duci la doctor? crezi ca asta o rezolvi acasa cu un algocalmin? s ar putea sa fii racita la rinichi poti sa faci si pietre d ne fereste sunt multe complicatii din cate stiu, cea mai buna solutie du te la un medic altceva n ai de facut

| IonelaBianca explică:

Mereu am folosit protectie insa acum cateva zile nu. exista vreo legatura? el nu a dat drumul inauntru, ci afara

| DianaPuscasu07 a răspuns:

Problema ta este destul de serioasa in sensul ca poate sa degenereza in mai rau, referindu'ma ca e mai mult ca posibil sa ai probleme la rinichi ( spun asta, caci sora mea a avut suferit aceleasi simptome ). Orice ar fi, tu nu trebuie sa te ascunzi de ai tai, caci orice problema ar fi, ei iti vor fi alaturi si te vor ajuta. Recomandarea mea este sa consulti medicul de familie, si iti va spune ce sa faci. Dar eu am o singura intrebare, in timpul actului sexual, ati luat masuri de precautie?