| Jsnduvd a întrebat:

in ultimul timp am inceput sa ma port ciudat, nu am stare, ma trezesc in mijlocul orei ca dau incontrolabil din picioare, nu pot sa adorm decat pe la 2 noaptea, uneori simt ca imi e atat de lene incat nu pot sa stau in picioare si am incontinuu acel sentiment, (de genul: cand a adus profa testele si stii ca o sa iei o nota mica si ai sentimentul ala) de panica, iar uneori simt ca ma sufoc si incep sa respir greu. De 3 zile, am observat ca tremur incontinuu, gen doar oasele, simt ca imi tremura, iar o colega care tremura la fel a zis ca e din cauza ca nu dorm dar am mai cautat pe net si am vazut ca am simptomele anxietatii, pentru ca o alta colega care are anxietate a zis ca da si totusi nu sunt sigura pentru ca ma simt foarte dubios si as vrea sa stiu daca cineva a mai trecut prin astfel de lucruri si ce sfat ar avea pentru mine?

Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze - atacuri de panică, anxietate, lipsă de calciu...
Ca prim pas, îți recomand o cură de MagneB6 (găsești la farmacie). Mergi imediat la medic și fă-ți o serie de analize.