| KATTY_9143 a întrebat:

IN ultimul timp ma doare foarte tare burta, si cand merg la baie imi curg cateva picaturi de sange, dar foarte putin. E posibil sa imi fi venit ciclul? Am vorbit cu mama si a zis sa mai astept si sa vad daca imi curge mai mult...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da e posibil! Aşa e la început! ia un algocalmin ceva! E de bine! Corpul tău se dezvoltă normal! Baftă!

| shtephie a răspuns:

La inceput vin doar cateva pikturi, apoi poate sa-ti vina dupa 1 -2 luni mie asa mi s-a intamplat prima databig grin
Este foarte bine ca iti vn ciclu'! Nu te speria, e ceva normal, draga mea!

| alexutsuuu a răspuns:

Da, dar numai o data.Ca sa ma intelegi.iti vine o data acum iar apoi peste vreo 2-3 ani. Iar pentru durere nu lua nimic... a zis cineva algocalmin. n u nu, fa-ti un ceai, si sa nu faci nici un dus sau o baie deoarece este posibil sa curga mai tare.Pentru inceput foloseste protejlipuri Discreet iar daca te jeneaja poti pune niste vata.Nu e cazul sa te duci la ginecolog dar daca apar complicatii cum ar fi ca sangele sa capete o alta culoare sau secretia atunci da. Sper ca te-am ajutat!

| xFaith a răspuns:

Hmmm e posibil sa iti vina menstruatia...

Dar intre timp puneti un tampon sau un absorbant sa nu te patezi happy
si nu te speria este absolut normal...

| virus108s a răspuns:

Probabil! vad ca ai 12 ani...desi pare devreme, sta ebig grin

| virus108s a răspuns:

Asta e*

| Pympyke a răspuns:

Uite la inceput asa este, posibil ca este vorba despre menstruatie, mai asteapta un pic, adica cateva zile si dace tot asa este atunci mai bine sa-i zici la mamika ta si te duce ea la ginecologwinking
ai grija de tine. pupici :*