| readytofly a întrebat:

Buna TPU. Intrebare pentru cei care au avut Covid. La cat timp dupa infectare v-au revenit gustul si mirosul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Mie mi-au revenit cam la o saptamana dupa ce mi-au disparut, dar spre exemplu, la mama mea a durat si vreo 2 luni. Cred ca depinde de fiecare persoana in parte si de sistemul imunitar al fiecaruia.

| AdeLeu a răspuns:

După o luna de zile. groaznic.

| Endita4689 a răspuns:

Acum cinci săptămâni am răcit. M-am testat, dar nu aveam Covid. Timp de o săptămână nu am avut gust și miros. Mi-a trecut răceala. Apoi mi-au revenit gustul și mirosul. După o săptămână m-am testat iar. Din nou a ieșit negativ. Nu a fost Covid.
Sunt vaccinată cu Pfizer, inclusiv cu doza 3.