| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU iritatie de pe penis se poate vindeca cu crema de galbenele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iritatie de la ce? Urinare sau frecare?
In ambele cazuri este recomandata: spalatatul foarte-foarte bine, cu apa si sapun si pauza totala la frecarea lui (sectiunea nu-mi permite sa folosessc termenul corect), pana iritatia trece.

Daca ai avut sex neprotejat in ultimile 6 luni, te-as saftuii sa mergi de urgenta la medic pentru investigatii medicale. Semnele unor boli cu transmitere sexuala pot apare dupa 6 luni de la infectare.

PH-ul penisului se schimba odata cu ph-ul corpului.
O lingurita de bicarbonat de sodiu dizolvata in 100ml de apa si 1 de zeama de lamaie, ar trebui sa ajute la alcalinizarea corpului si schimbarea ph-ului inttegului corp. Se bea dimineata pe stomacul gol timp de cateva saptamani sau luni, pana se ajusteaza ph-ul si devine alcalin.
In plus, vezi pe internet listele cu alimentele, vegetalele si mancarurile alcaline, cu care ar trebui sa te hranesti, ca alcalinizarea sa fie completa.

Crema de galbenele nu va ajuta in cazul tau.