| TsunamiiiYay a întrebat:

Legat de menstruatie: Odata cu cheagurile de sânge am observat si o chestie de culoare mai deschisa... Care nu era sange evident. Si nu cred ca este normal. Ma poate lamuri cineva? Nu stiu cum sa o descriu caci nu imi dau seama ce poate fi. Dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Buna. Am experimentat foarte multe lucruri de genul acesta.
Eu am ovare polichistice si o menstruatie haotica. Am avut menstruatii de diferite culori, cantitati, texturi. Ceea ce ai vazut tu ca roz deschis, este un amestec de sange cu secretie vaginala. Nu este nimic anormal. Ar trebui sa observi inainte de menstruatie sau dupa, sau ai observat deja, daca ai cumva o secretie vaginala in exces si ce textura si culoare are. Poate ca ai infectie ceva si secretii mai mult. Automat s-a amestecat cu menstruatia. Daca intr-adevar ai o infectie, candida sau ceva...( ceea nu poti sa stii decat daca mergi la ginecolog) poti sa folosesti o saptamana Travogen ovule. O sa iti fie bine.
Sanatate

2 răspunsuri:
| Tramadol a răspuns:

Poate fi secretie normala vaginala, stii tu, chestia aia mai alba/galbena, in functie de flora pe care o ai pe acolo. Nu are rost sa iti faci griji, in caz ca aveai o problema, iti dadeai seama imediat, la acel nivel problemele sunt rasunatoare si se manifesta intens. Multa sanatate!

| TsunamiiiYay explică (pentru Tramadol):

Era ceva mai roz deschis asa. :/ oricum, multumesc❤️