| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mă doare genuchiul când merg, pot sa merg doar îndoit cu el și s-a umflat că l-am răsucit la sport, doar că mama vrea sa mă ducă mâine la o femeie care știe să mă tragă de picior și mi-e frica că o să doară. Ce sa fac că să nu mă ducă? Si nu e nici doctor sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Ai face bine sa o convingi pe mama ta sa mergeti la un doctor, "femeia care stie sa te traga de picior" poate sa ti faca mai mult rau decat bine daca nu este medic ortoped de profesie cum spui tu(avand in vedere faptul ca e vb de genunchi, e si mai delicata treaba). O poti convinge pe mama ta spunandu i ca pentru a depista fractura/problema este necesara o radiografie, daca doamna asta nu dispune de aparatura pentru a efectua radiografia esti predispus unor complicatii si nu vrei sa ti risti sanatatea. Toate cele bune

7 răspunsuri:
| NiiEggaaaa a răspuns:

Baga creta sa ai febra, iti recomand. asa am scapat eu de scoala

| 60KgMedusa a răspuns:

Da o sa te doara un pic da indoaile cate putin si scapi de el in cateva zile
se numeste 'locked knee' cauta pe net

| Byb2001 explică (pentru Bariel):

Dar dar ea nu înțelege crede că dacă i la dat ei la loc mi l da și mi e și preferă să îi de a banii ei în loc la doctor...

| Byb2001 explică (pentru 60KgMedusa):

Da așa cred și eu sper doar sa nu mi l rupă de tot dar in fine daca ar fi să îl facă mai rău tot mama ar trebui sa mă ducă la doctor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acea femeie este chiropractician poupular, fără studii și fără facultate. Nu cred că poate să facă prea mare rău, ea făcând acel procedeu, va încerca să îți deblocheze încheietura. Eu am reușit asta, doar că, cu un chiropractician cu școală.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

E bine dar doare și când încerc să îl îndrept eu cred că o să mi le de-a in toate părțile și o să doară

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Să nu crezi asta. Trage doar într-o singură direcție, cu o mișcare scurtă.