| Leonardo111 a întrebat:

Buna TPU ma doare mana stanga ingrozitor pentru ca am cazut la baschet si nustiiu ce sa ii fac dar nu vreau la doctor vreau alta modalitate sa imi treaca multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaLazar858 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa mergi la doctor pentru ca el este singurul care poate pune un diagnostic. Poate fi vorba de o entorsa sau chiar sa ai mana rupta. E cel mai potrivit mod pentru a rezolva aceasta problema. Sper sa nu fie ceva grav.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mda... pai asteapta si tu pana iti trece, daca nu te duci la un doctor... cel mai rau lucru pe care til poate face, e sa-ti panseze mana si sa ti-o puna dupa gat, ca sa nu o mai misti un timp, pentru ca daca ti-ai luxat-o, daca nu e tratata mai tarziu e nasol sper ca te-am ajutathappy funda?:X

| JohnnyBi a răspuns:

Daca nu stii de la ce e durerea (oase, muschi, ligamente, tendoane) e greu de zis. daca e o cazatura simpla si nu ai nimic lezat o sa treaca repede durerea, daca nu cam ajungi la doctor.