| Anushka23 a întrebat:

Bună TPU.
Mă doare umărul cam de o ora, nu am avut nici o activitate fizica in ultimele zile și nici azi deoarece am avut zi liberă si am stat doar în pat si prin casă.
Mă doare si cand stau întinsă în pat si mai ales cand ridic mana dreapta în sus sau fac mișcări de rotație din umăr. Am observat că aceste exercitii imi reduc durerea dar pentru o perioadă foarte scurta de timp, după reapare iar. Nu mă doare nimic altceva.
Simt durere doar în zona în care ti se face vaccin in umăr. (Nu am facut nici o injecție in aceasta zonă)

Cum pot ameliora durerea? Este o durere moderată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai trezit cu durerea sau ai facut ceva? Te-ai sprijinit, te-ai lovit de ceva?
Eu odata am patit ca am stat pe scaun m-am sprijinit in brat si ma durea mana foarte tare si multe zile, am fost la doctor de familie si m-a trimis la radiografie (parintii mei au avut de platit o suma mare la privat din cate am inteles, ca apoi au fost suparati pe mine ma acuzau ca-mi bateam eu joc de ei), nu mi-a dat nici un tratament doar mi-au spus ca n-am nimic. Dar atunci eram copila si nu m-am gandit sa incerc cu apa rece, am observat ca functioneaza cand am dureri.

| Anushka23 explică (pentru anonim_4396):

M-am trezit cu durerea de nicăieri. Mă dau cu Gheara Diavolului sper sa ajute. Am dormit noaptea trecută cu geamul deschis si a fost destul de răcoare. Dar de dimineata nu am avut nimic. Nu stiu ce ar putea fi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anushka23):

Atunci pune apa calduta daca e de la frig. Dar la mine functioneaza cand am dureri pun prosopul ud si trece, dar nu instantaneu.

| Pantagruel a răspuns:

BenGay si odihna. Incearca sa iti aduci aminte, sigur a fost o miscare ce a provocat aceasta durere. Durerile de genul acesta trec destul de greu din pacate.

| AlinMrs a răspuns:

Ai putea dezvolta,, frozen shoulder" sau cel putin asta am avut recent. Daca cauti pe internet ai sa intelegi despee ce e vorba.